Merida Maraton Team a Szilvásvárad Maratonon

Szilvásváradi rajttal, egyben rekordszámú nevezővel vette kezdetét az idei T-Mobile TOP Maraton sorozat. A Caprine Szilvásvárad Maratonon a hegyibringásoknak 39-, 70- és 117 km hegyi terepet kellett teljesíteniük a Bükki Nemzeti Parkban. Remekül tekertek a Merida Maraton Team tagjai: Módos Gabi, Vinczeffy Zsolt és Szalontay András a dobogó tetején, míg Szalontay Bence a második, Kiss József pedig a harmadik helyen végzett.

A lovas stadiont ezúttal hegyibringások lepték el, 1550 fővel rekord nevezés született a versenysorozat történetében. A Magyar Kupasorozat 2. állomásaként is versenynaptárba kerülő május 25-ei viadalon a szervezők 31 kategóriában hirdettek győztest. Hosszútávon a felnőtt férfiak mezőnyében az olimpiai kerettag Buruczki Szilárd ért elsőként célba.

Módos Gabriella (Merida Maraton Team), felnőtt női győztes (70 km): „Tökéletes szervezés, egyre több bringás, sok ismerős, sár, rossz gumiválasztás – ezek jellemezték számomra a versenyt. A pálya aszfaltos, első meredek kilométerei nagyon nehezen estek, de a hegy után a terepen már „helyreálltam”. Nem csak a szervezetem tekintetében, hanem, úgy láttam, hogy a lányok között már én tekertem az élen. A rajt előtt mindenki kérdezte: „Gabi, hogy fogsz menni ezzel a gumival?” – ugyanis sár volt az erdőben… De végül bejött! Tavaly a T-Mobile TOP Maraton sorozatban összetett második lettem, idén szeretnék a következő három állomáson is elindulni, és a végelszámolásban a dobogón végezni!

Vinczeffy “Zerge” Zsolt (Merida Maraton Team), master 1. férfi győztes (70 km): „Nos, 2008-ban eddig csak 2061 km-t mentem, abból 1400-at terepen! Tehát jócskán elmarad ez egy versenyző edzésétől. A TOP Maraton sorozaton szeretnék indulni, célom csak a szórakozás. Felküzdöm magam vörös fejjel a hegytetőre, s onnan száguldás lefelé, mint egy videojátékban. Max. pulzusom is lefelé értem el, arra tartalékolok. Persze full telós Mission Carbonnal lefelé nincs akadály, hacsak nem az utolért rövidtávosok. Ezen szerintem változtatni kellene itt Szilvásváradon. Ismerősöm és én köztem például az utolsó 11 km-en 28km/óra volt az átlagsebesség különbsége, persze ő rövid távon ment. Szerencsére nem volt baleset, azért vigyázok a lassabbakra is, de ekkora tömegnél ezen változtatni kell. Az utolsó 11,3 km-en 520 méter szintesésen 39km/órás átlagot mentem, s kb: 60 ember mellett mentem el…

Tarnai Csaba főszervező: „Nevezési rekord született Szilvásváradon, 1550-en iratkoztak a rajtlistára, végül 1453 regisztrált indulónk volt. A hét eleji esőzés sem riasztotta el a versenyzőket, sár ugyan még volt a pályán, de a kellemesen meleg, napos idő csak turbózta a bringások kedvét.
A szervezés is egy sajátos sport, mindenki a maga teljesítésének a határán dolgozik. Önállóan döntő, kreatív segítőim vannak, több mint 100-an vettek részt a megvalósításban. Minden rendező bringás is egyben, mindenki tudta a dolgát, ez a sikeres rendezés alapja a támogatók és a partnerek közreműködése mellett. Fontos még a helyszín, az infrastrukturális háttér, Szilvásváradon ez nagyon rendben van, a gyönyörű környezet mellett rendelkezésünkre áll a ’84-es lovas vb-nek is otthont adó stadion. Már most szervezzük a 2009-es viadalt, amire Pünkösdkor kerül sor."