7 Meridás érem az XCO OB-n!

A viadalt a Pilis lankáin 4.1 km-es körpályán bonyolították le, a férfi és női mezőnyt ezúttal külön rajtoltatták. Az elit férfiak között a pekingi olimpiára készülő Parti András rajt-cél győzelemmel védte meg címét, a – tartalékként – szintén olimpiai kerettag Buruczki Szilárd előtt bő egy perces előnnyel célba érkezve.

A hölgyek között Vajda Márta (Merida Maraton Team) – Füzi Anna és a szintén Meridás Módos Gabi előtt befutva – immár 10. olimpiai krossz-, minden szakágat számolva pedig 33. bajnoki címét szerezte: "Verseny előtt nem gondoltam, hogy győzni fogok, bár  a rajt előtt többen rám tették volna voksukat. Nem vagyok jó edzettségi állapotban, a bringa mellett már más dolog is erősen leköti az energiáimat, amolyan „levezető éveimet” töltöm. A szezon során azonban egyre jobb formába kerülök, ez érződött a verseny során is, igazából nem nagyon fáradtam el. Egy nyomvonalas volt a pálya – amit egyébként nagyon élveztem –, mivel a szervezők külön indítottak a fiúktól, így nem volt nagy kavarodás. A második kör után előztem meg Annát, az élen való tekerés pedig további erőt adott a győzelemhez. Munka mellett nehéz a felkészülés, 2006-ban és ’07-ben nem én voltam a legjobb, nagyon boldog vagyok, hogy a több éves tapasztalat és munka ezúttal meghozta gyümölcsét."

Lobmayer Balázs - (Merida Maraton Team) Elite U23: "Az utóbbi időkben nem ment az OX, nem ment fel eléggé a pulzusom, lassú voltam. Idén újra felvételiztem, így nem sikerült megfelelően koncentrálni a felkészülésre sem, ezért csak bizakodhattam, hogy menni fog, szerencsémre bejött!  Az első kört szándékosan gyorsra terveztem, mivel sejthető volt, hogy lefelé bedugul a pálya, így is lett.  A második körben  Szlobodnyik Zsolesz felért rám, mondtam neki, hogy  menjünk együtt, segítsük egymást,és távolodjunk a többiektől.Az elején jól is ment , de végül elment. Az utolsó előtti körig mindig tudtam valakivel bolyozni,  a 3. helyezettel Kusz Matyival, később meg  a juniorok dobogósaival,ez sokat segített. Az utolsó 2 körben egyedül maradtam, de a pálya minden pontján biztattak és mondták, hogy közeledek  az  1. helyezetthez  Zsoleszhez. Utol is értem, az utolsó kör itatójáig mentünk együtt, majd sikerült ellépnem tőle,és ezzel megnyernem a bajnokságot.
Köszönöm a szurkolást, nagyon jólesett. Családomnak, barátaimnak az itatást, segítséget, nélkülük nem ment volna!"